دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 ساله هستم و 9 سال هست ازدواج کردم. این ماه دومین ماهی بود که اقدام به بارداری کرده بودیم اما باردار نشدم. پریودی بسیار پر درد و شدید همراه با لخته های بزرگ و گوشتی داشتم، سونوگرافی های قبلی مربوط به دو ماه پبش بوده هم بیرونی و هم واژینال که نرمال بوده، تستهای پاپ اسمیر هم نرمال. راهنمایی بفرمایید در خصوص وضعیت این پریود و کلا باردار نشدن من.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

احتمال بارداری در هر سیکل در صورت منظم بودن پریود، 20 - 25 در صد میباشد. حتما آزمایشات هورمونی انجام دهید و با توجه به طول دوره پریود، در روزهای تخمک گذاری به طور منظم نزدیکی داشته باشید. در صورت عدم موفقیت بعد از یک سال، آزمایش اسپرموگرام توسط همسر انجام شود و از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان