دانشنامه فرزند

آیا دردهای قاعدگی نشانه آندومتریوز است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۲ سال دارم و ۹ ماه اقدام بارداری. دردهای قاعدگی شدید دارم که یک سال پیش به قبل نداشته ام. آیا با این اطلاعات، احتمال آندومتریوز هست؟ و چه باید بکنم برای درمان؟ روز ۱۳ قاعدگی، رحم ۵۸×۵۹×۸۸ و آندومتر 14.5 میلی متر. فولیکول بالغ راست ۲۴ میلی و چپ ۲۲ میلی. بدون مایع آزاد لگن و عکس رنگی رحم نرمال.

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

نه، مشکلی نیست سونوتون، فقط چون میاد تخمک آزاد شه اون درداتون هست ولی یک معاینه بشین که عفونت نداشته باشین چون عفونت هم باعث دردای لگنی میشه. بعدشم همسرتون هم از لحاظ اسپرموگرام چک بشن.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...