دانشنامه فرزند

آیا عفونت قارچی در زمان اقدام به بارداری مانع از لقاح می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من امروز روز تخمک گذاریمه. و می خوام شب برای حاملگی اقدام کنم اما از صبح خارش دارم در ناحیه زنانه. میترسم که به لقاح آسیب بزنه و یا مانع لقاح باشه. آیا یه سفکسیم 500 از داروخانه بگیرم و مصرف کنم؟ اگر اوکی هر چند ساعت بخورم؟ کلوتریمازول در زمان اقدام مشکلی ایجاد نمی کنه؟ با توجه به اینکه در سه ماهه اول بهتره استفاده نشه.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر خارش داخلی واژن دارید احتمالا دچار قارچ شده اید که درمانش با کرم داخلی کلوتریمازول میباشد نه سفکسیم و جهت رفع خارش موضعی از پماد تریام سینولون روزی سه بار استفاده نمایید. خود عفونت و قارچ ممکن است جلوی باروری را بگیرد اگر خارش شما را خیلی اذیت میکند بهتر است این ماه اقدام نکنید چون عفونتها مانع باروری اکثر مواقع میشود. پماد کلوتریمازول هیچ ضرری ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...