دانشنامه فرزند

سایز فولیکول ها در روز 13 قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

روز 13 پریودی (با احتساب روز اول که لکه بینی بود) سونو دادم. فولیکول سایز 8 در تخمدان سمت راست و سایز 6 در تخمدان سمت چپ بود. دکتر گفت تخمدانهات ضعیفه. می خوام بدونم از طریق سونو مشخص میشه؟ آزمایش خاصی هست برای مشخص شدن این مساله؟ ممکنه روزای 18 یا 19 تخمک گذاری باشه؟ به نظرتون یه سونو دیگه انجام بدم؟ قاعدگی هام از 28 روز تا 34 و 35 روز هستن، البته گاهی 37 روزم شده. (زیاد نه)

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

می توانید برای اطمینان خاطر سونوگرافی را در روز ۱۸ سیکل مجددا تکرار کنید تا اطلاعات دقیق تری نسبت به وضعیت فولیکول ها بدست آید. اما با توجه به سایز فولیکول ها در حال حاضر و در نظر گرفتن روند رشد فولیکولی احتمال این که در روزهای ۱۸ و یا ۱۹ سیکلتان هم تخمک گذاری اندک داشته باشید اندک است. در واقع هم سونوگرافی و هم از همه مهم تر نامنظم بودن سیکل هایتان نشانی از وجود مشکلات تخمدانی هستند. برای یافتن مشکل آزمایشات هورمونی انجام دهید

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 11 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...