دانشنامه فرزند

درصد اطمینان سونوگرافی تعیین جنسیت در هفته سیزدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 84 کیلوگرم بوده و اکنون 86 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 11.17 بوده. اکنون در هفته 14 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک زایمان سزارین داشتم. سوال من این است که در هفته سیزدهم برای تعیین جنسیت سونوگرافی انجام دادم که دکتر با اطمینان گفتند پسر است میخواستم بدونم که سونو در این هفته تا چه حد در مورد تعیین جنسیت درسته؟ یعنی اندام تناسلی در این هفته تشکیل شده و قابل رویت است؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بله، اندام تناسلی تشکیل شده و قابل رویت میباشد. اگر وضعیت قرارگیری جنین یعنی مدل قرار گیری پاها طوری باشد که اندام تناسلی به وضوح دیده شود 70% درست گفته اند. مخصوصا در جنسیت پسر که اندام تناسلی واضح دیده میشود. برای اطمینان بیشتر در 17 هفته که سونوی آنومالی اسکن انجام میدهند دقیقتر مشخص میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...