دانشنامه فرزند

درد کمر و پا پس از زایمان طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۱ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزنم ۶۶ کیلوگرم است، تاریخ زایمان من ۱۳ فرودین ۹۶ بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی ندارم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از غربالگری ان تی و آزمایش قند و همه ی آزمایشها و سونو های دوران بارداری را تحت نظر متخصص بودم انجام دادم. سوال من این است که یه هفته بعد از زایمانم پا درد و کمردرد دارم باسنم هم درد میکنه. وقتی هم خودمو با ژل شستشو میشورم سوزش دارم ولی موقع دفع ادرار سوزش ندارم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

اولا که شما باید، تا سه ماه بعد از زایمان، قرص آهن و مولتی ویتامین استفاده کنید، همینطور، توی هفته اول بعد از زایمان قرص آنتی بیوتیک تجویز می شد. راجع به مشکل دل درد و کمر درد، باید معاینه انجام بشه، یا آزمادش ادرار درخواست بشه، به هر حال، مایعات بیشتری مصرف کنید، ژل شستشو لازم نیست، خودتون و با آب جوشیده سرد شده و کمی نمک شستشو بدید، لباس زیر نخی و خشک بپوشد، تا عفونت برطرف بشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...