دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، من 32 ساله هستم. یه پسر 8 ساله دارم. در سال گذشته باردار شدم که بارداریم خارج از رحمی تشخیص داده شد. در 13 دی جراحی شدم. لوله سمت چپ به دلیل پارگی و خونریزی برداشته شد. الان 7 ماه از جراحی گذشته میخواستم دوباره اقدام کنم اما قبلش به دستور پزشک عکس از رحم و لوله ها انداختم که متاسفانه لوله راستم انسداد داره. با دو پزشک مشورت کردم یکی گفته طبیعی نمیتونی باردار بشی باید بری به کلینیک نازایی و دکتر دیگه همین حرف رو میزنه اما میگه قبلش باید عکس رنگی بندازی تا مطمئن بشیم. آیا عکس رنگی میتونه کمکی به من بکنه؟ اصلا احتمال بارداری من الان چند درصد است؟ من با چند بیمارستان تماس گرفتم عکس رنگی نداشتن. کجا باید برم که کارش مورد تایید باشه؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

رادیولوژی کاخ در میدان فلسطین و رادیولوژی جام جم در مطهری مورد تائید هستند، تلفن آن ها را از 118 یا از اینترنت بگیرید. با جواب عکس رنگی به متخصص نازایی مراجعه نمایید باید سالم بودن لوله دیگر مشخص شود که با عکس معلوم می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان