درمان عفونت و سوزش ادرار در هفته بیست و یکم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 72 کیلوگرم بوده و اکنون 73 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 9 آذر 95 بوده. اکنون در هفته 21 و 2 روز بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ایزوپرین، شیاف پروژسترون، آمپول پرولوتون، کلسیم، مولتی ویتامین، اس ا، دوفاستون و سفکسیم روزی یکی. سوال من این است که، چون امروز تعطیل هست و متخصص در دسترسم نیست آزمایش دادم و عفونت ادرار دارم، روزی یک عدد سفکسیم میخورم اما سوزشم ادامه داره میشه یه قرص دیگه بگین که بدون عوارض باشه و از این وضعیت نجاتم بده چون سوزش شدید دارم. پزشک تجویز کرد روزی یکی اما من سوزشم ادامه داره و آیا اگه استراحت کامل داشته باشم و سرکلاژ نکنم خیلی خطرناکه؟ (طول سرویکس 27 - 28 mm تاریخ انجام سونو 26 فروردین) تو این سن خطر نداره سرکلاژ؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر سونوی ترانس واژینال انجام داده اید دقت بالاتری دارد و میتوانید سرکلاژ را انجام دهید چون طول سرویکس کمتر از 30 میلی متر هست. البته تا دو هفته دیگر هم میتوانید صبر کنید و توی این مدت استراحت مطلق بشوید و شیاف سیکلوژست 400 میلی گرم یکی صبح و یکی شب مصرف نمایید و سپس دو هفته آینده سونوی ترانس واژینال از نظر طول سرویکس مجددا تکرار نمایید. اگر پزشکتان پیشنهاد سرکلاژ را داده نترسید و برای پیشگیری از زایمان زودرس انجام دهید. مایعات فراوان مصرف کنید و بجای سفکسیم از قرص نیترو فورانتوئین 100 هر 12 ساعت یکی به مدت یک هفته مصرف کنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان