دانشنامه فرزند

چه کارهایی پیش از اقدام به بارداری لازم است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سه ماهه قصد باردار شدن دارم ولی نتیجه نگرفتم هر سه ماه ۲۰ هر ماه مریض میشم می خواستم بدونم روز تخمک گذاریم چه موقعی میشه و چند روز فرصت دارم؟ چه کار کنم زودتر به نتیجه برسم؟ سونو هم رفتم گفت همه چیز خوبه مشکلی نداری چه موقع متوجه میشم که نتیجه گرفتم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

می تونین از کیت تخمک گذاری استفاده کنین و روزهای سیکلتون از اول تا وقتی باز پریود می شین مثلا شد ٢٨ روز منهای ١٤ کنین روز تخمک گذاریتون هست و کیت هم استفاده کنین دقیق تره. اگر خودتون چک کامل هورمونی و سونو شدین همسرتون هم از لحاظ اسپرموگرام بررسی بشن و تغذیه همسرتون مواد پر کالری باشه خیلی بهتره حرکت اسپرم سریع تر میشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...