دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ سالمه، قدم ۱۶۱ سانتیمتر وزنم ۴۹ کیلوگرم. اولین روز آخرین قاعدگی ۲ اردیبهشت می باشد. ۲۸ روزه، قاعدگی من منظم است. برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. دارو مصرف نکردم، جز این ماه که به خاطر کیست ال دی خوردم. بارداری و سقط نداشتم. سونوگرافی تخمدان و فولیکول دادم. سوال من این است کی باید سونوگرافی بدم ببینم کیستم برطرف شده یا نه؟ کیست در تخمدان سمت چپم بود ۵ میلیمتر، فولیکولامم، 8، 9، 13 سمت راست، ۱۴ سمت چپ. حالا کی باید برم دارو بدن واسه تقویتشون؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

برای برطرف شدن کیست ها، حداقل دو دوره قرص های هورمونی مثل ال دی مصرف بشه، و بعد از اتمام دارو ها سونوگرافی انجام بشه که با از بین رفتن تنبلی تخمدان، فولیکول ها بلوغ بیشتری پیدا می کنند، یا با دارو سریعا بهبود پیدا می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان