دانشنامه فرزند

سقط جنین به علت سندرم داون

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دی ۹۵ در ماه ۶ بارداری زایمان کردم، بچم را به علت سندرم داون از دست دادمش و به علت اینکه چند روز بیمارستان بودم برای زایمان طبیعی که نتونستم، رحمم پاره شد ولی خیلی بهم ریخته فکرم. می خواستم بدونم چه زمانی بهتر برای اقدام بارداری دوم؟ بچه اول ۲ سال ۱ ماهشه، خودم ۲۳ سالمه. حالا آزمایش ژنتیک باید بدم قبلش؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

خیر، اگر با همسرتان فامیل نیستید آزمایش ژنتیک نیاز نیست ولی مجدد در بارداری باید غربالگری بررسی سندرم داون و حتی با توجه به سنتان آمنیوسنتز انجام دهید، نگران پارگی واژن نباشید ترمیم خواهد شد. حداقل شش ماه تا اقدام به بارداری مجدد صبر کنید تا بدنتان قوای خود را باز یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...