آیا استفاده از آزیترومایسین در بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم، قدم 167 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 70 کیلوگرم بوده و اکنون 69 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 3 آذر بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از یدفولیک، ویتامین دی، سفاکسلین، شیاف پروژسترون و آزیترومایسیون. هفته دهم بارداری ام. دستگاه تناسلی ام گاهی درد و سوزش داره، لکه های زرد رنگ هم گاهی دارم. دکتر برای عفونت بهم سفاکسیلین داد گفت خطری نداره. اما آزیترومایسیون برای چی داده؟ خطری داره یا نه؟ مصرف کنم؟ معاینه نشدم برای عفونت دستگاه تناسلی ام، اما قبلا باکتری داشت شیاف و پماد میزدم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

مصرف آزیترومایسین هم خطری ندارد. طبق دستور پزشک داروها را مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان