دانشنامه فرزند

تاثیر سیگار روی اسپرم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزنم ۵۸ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۴۱۲ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۰ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از هیچ استفاده می کردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده ندارم. سوال من این است که آیا باید تحت نظر پزشک باشم یا خیر؟ در نزدیکی کردن یا همبستر شدن من زودتر ارضاء میشوم، آیا کشیدن سیگار شوهرم در باردار شدن من می‌تواند تاثیر بگذارد؟ بهترین زمان برای نزدیکی و باردار شدن کی و چه موقع میباشد؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با توجه به طول سیکل قاعدگی، شما باید در روزهای 13 ام تا 19 ام به طور منظم و یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید. قبل از بارداری باید پاپ اسمیر، سونوگرافی، آزمایشات چکاپ انجام دهید تا از سلامت خود مطمئن شوید. مصرف قرص اسید فولیک را شروع کنید. زود ارضا شدن ربطی به بارداری ندارد. نیکوتین موجود در سیگار، باعث کاهش کیفیت و تعداد اسپرم میشود. همسرتان میتواند برای اطمینان از نرمال بودن وضعیت اسپرم، آزمایش اسپرموگرام انجام دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...