دانشنامه فرزند

مصرف داروهای مجاز سرماخوردگی در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده ۲۷ ساله، در هفته ۲۵ بارداری و ماه ششم بارداری هستم. چهار روز است که سرماخوردگی گرفتم آبریزش چشم و بینی شدید داشتم، دیروز به دکتر عمومی مراجعه کردم گفت که پشت گلوت عفونت هست برایم سفالکسین ۵۰۰ و استامینوفن و قرص سرماخوردگی کوریزان و شربت دیفن هیدرامین تجویز کرد. من خیلی گیج میشم از وقتی داروها رو مصرف میکنم، از صبح شربت دیفن هیدرامین و مصرف نکردم. الان که تو اینترنت سرچ کردم میگن قرص سرماخوردگی واسه جنین ضرر داره میخواستم بدونم آیا ضرر دارد؟ مصرفش اشکالی داره یا نه؟ کپسول سفالکسین چی آیا مصرف کنم یا نه؟ استامینوفنم وقتی تب دارم مصرف میکنم اونم اشکالی هست یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

دیفن هیدرامین در صورتی که ساده باشد منعی ندارد مصرف کنید. اما دیفن هیدرامین کامپاند ممنوع است. سفالکسین بی ضرر است مصرف نمایید. کوریزان و سرماخوردگی هر دو در بارداری مورد احتیاط هستند یعنی مصرفشان جز در موارد ضروری توصیه نمیشود. اما از آنجا که خود سرماخوردگی و خصوصا تب ناشی از آن هم می تواند صدمه زننده باشد، جهت دریافت داروهای کم خطرتر به جای این دو دارو به پزشک مراجعه کنید. به پزشکتان تاکید کنید که باردارید. مصرف استامنیوفن هم منعی ندارد، کار خوبی میکنید حتما در صورت تب مصرف نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 2.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...