احتمال بارداری با نتیجه آزمایش خون منفی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۶ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزنم ۷۴ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۳۰ فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۲ روزه است. قاعدگی من ۲۲ روزه منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص دوفاستون که به مدت ۲ ماه استفاده کردم، ماه دی و اسفند. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ماه است. بارداری قبلی و نوع زایمان و سقط قبلی، یک بارداری داشتم و سقط نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از مشکلی نداشتم کاملا سالم بودم. سوال من این است که آیا با تاخیر در قاعدگیم و سردرد و سر گیجه و سینه دردی که دارم با توجه به اینکه آزمایش منفی بوده باردارم یا نه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر در موعد قاعدگی آزمایش خون بارداری منفی داشتید بعید است که باردار باشید و این علایم مربوط به سندرم پیش از قاعدگی است اگر تا ده روز قاعدگی رخ نداد برای بررسی به پزشک مراجعه کنید تا علت بررسی و درمان شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان