دانشنامه فرزند

استخر رفتن و نزدیکی با وجود زخم دهانه رحم و عفونت قارچی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

زخم دهانه رحم دارم، بهمن ماه رفتم دکتر ۱۰ تا آمپول جنتامایسین داد با سفیکسیم. بعد از مصرف گفتن کاملا خوب شدی. به علت درد فروردین رفتم دکتر، گفتن زخم داری دوباره ۱۰ تا جنتامایسین و ... دوباره گفتن کاملا خوب شدی و زخمی وجود نداره. کشت از ترشحات رحم دادم هیچ عفونتی پیدا نشد. بعد چند روز از کشت، قارچ گرفتم با شیاف واژنی خوب شد. یه مدل کپسول بهم دادن هر هفته دو تا با هم باید بخورم تا ۵ هفته، ولی الان درد دارم وقت نزدیکی. استخر باید برم که جرات نمی کنم. دکترا میگن برو ولی می ترسم راهنماییم کنین.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

زخم دهانه رحم درجه بندی داره و با توجه به وسعت زخم، دارو درمانی یا فریز انجام میشه. شما بهتره داروها رو مصرف کنید، در طی مصرف دارو نزدیکی نداشته باشید، یا از کاندوم استفاده کنید، مدتی هم استخر نروید. در کنار داروها می توانید از مخلوط عسل و روغن زیتون به صورت داخلی (با لوله های پماد واژینال) استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...