مواد غذایی جایگزین گوشت در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 156 سانتیمتر است. وزن پیش از بارداری ام 44 کیلوگرم بوده و اکنون 46 کیلو گرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ اول دی 95 بوده. اکنون در هفته 18 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، کلسی کر، فولیک اسید و دمیترون. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که، نمیتوانم مواد گوشتی مصرف کنم (حالت تهوع به من دست میدهد). جایگزین آن چه چیزی مصرف کنم؟ مرتبا از همان اوایل بارداری نبض در ناحیه شکم داشته ام بخصوص شب ها که میخوابم این حالت اذیتم میکند. از اول بارداری تا به حال اشتهای خوردن غذا ندارم، فقط میوه جات به بدنم سازگارست. در طول روز 90 درصد انرژی بدنم با میوه تامین میشود.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

سعی کنید جایگزین گوشت را با انواع دیگر مثل گوشت بوقلمون یا ماهی و میگو تامین کنید. اگر باز هم تحمل مصرف نداشتید مصرف حبوبات و قارچ نیز مفید است. در طول روز وعده های کم بخورید اما با دفعات بیشتر. مغزیجات مانند گردو و پسته و بادام مفید هستند. پیشنهاد دیگر من مراجعه به مشاور تغذیه است تا رژیم مشخصی برایتان تجویز کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان