دانشنامه فرزند

عوارض آی یو دی چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من آی یو دی گذاشتم حالا که پریود شدم سه روز اول رو لکه بینی داشتم بعدشم 7 روز خونریزی داشتم. امروز ده روزه که پریود شدم ولی هنوز پاک نشدم میشه بگید علتش چیه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

یکی از عوارض آی یو دی افزایش خونریزی قاعدگی، لکه بینی بین سیکل و طولانی تر شدن زمان قاعدگی میباشد. نگران نباشید چون جسم خارجی وارد رحم شده پس بدن واکنش نشان میدهد و خونریزی یکی از این علامتهاست. معمولا تا سه ماه اول داشتن این علائم طبیعی محسوب میشود، قرص آهن در زمان خونریزی فراموش نشود، کپسول مفنامیک اسید هر 8 ساعت مصرف نمایید، اگر خونریزی همچنان ادامه داشت و قطع نشد از قرصهای پیشگیری از بارداری استفاده نمایید تا سیکلتان منظم شود.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...