دانشنامه فرزند

بعد از سقط جنین چه کارهایی باید انجام دهیم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم بارداری اولم هست و در هفته یازدهم سقط داشتم. چه توصیه هایی برای زنی که سقط داشته است دارید؟ دکترم گفت فقط به تغذیه ات برس و غذا خوب بخور همین. اما اطرافیانم میگویند تو مثل زائو هستی و باید استراحت کنی، دست به آب نزنی، غذاهای با طبع گرم بخوری و ... لطفا من رو راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

حداقل تا سه ماه بعد از سقط جنین نباید باردارشوید، روزانه 5mg اسیدفولیک بخورید. شما با سقط، خون زیادی از دست داده اید و تغذیه شما بسیار حائز اهمیت است، سعی کنید از مواد غذایی سالم، سبزیجات و میوه استفاده نمایید، وعده های غذایی تان شامل مواد مغذی باشد. استراحت مطلق نه تنها خوب نیست بلکه باعث مشکلات دیگر نیز می شود. سعی کنید کارهای سنگین انجام ندهید و در دورانی که خونریزی شدیدی دارید حتی در روزهای اول پریود استحمام نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...