دانشنامه فرزند

آیا مصرف کلومیفن در روند قاعدگی تاثیر می گذارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سی و چهار سالمه و شش سال پیش یک زایمان هم داشتم. دو ماه از قرص کلومیفن استفاده میکنم ماه پیش سر ۲۹ روز پریود شدم ولی الان سی و سه روز از پریودم میگذره و پریود نشدم هیچ علائمی هم ندارم بی بی چکم هم منفیه. آخرین نزدیکی هم ۲۳ روز از اولین روز آخرین پریودیم گذشته بود الان به نظرتون مشکل من چیه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

پاسخ منفی بی بی چک اعتبار نداشته و خطا دارد. احتمال هم بارداری و هم تاخیر قاعدگی بدلیل مصرف کلومیفن (گاهی حین مصرف داروهای محرک تخمک گذاری این شرایط پیش می آید) وجود دارد. برای تشخیص باید آزمایش خون انجام دهید. اگر منفی بود برای دریافت دارو جهت شروع خونریزی به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...