دانشنامه فرزند

آیا با وجود پریودی حاملگی رخ می دهد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یه روز قبل پریودیم با نامزدم رابطه داشتم و فرداش تا پنج روز پریود بودم، یک ماه بعد آزمایش خون دادم جواب منفی بود. الان دو روز پیش باید پریود میشدم نشدم خیلی می ترسم آزمایش خون بارداری یک ماه بعد رابطه جواب رو نشون میده؟ ممکنه با وجود پریودی بعد نزدیکی حاملگی رخ بده؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر حجم خونریزی درست مانند همیشه بوده (لکه بینی نبوده) و از زمان آن پریود تا به حال هیچ گونه رابطه جنسی مشکوک (حتی بدون دخول هم احتمال بارداری هست) نداشته اید، احتمال بارداری صد در صد منتفی است. آزمایش خون و از همه مهم تر خونریزی قاعدگی نشان می دهد بارداری رخ نداده. این تاخیر نیز به علت استرس زیاد شماست. اما اگر از پریود قبلی تاکنون رابطه داشته اید لازم است آزمایش خون انجام بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...