دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با جلوگیری منقطع در پایان قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، آیا در اولین روز پاکی یعنی روز ششم سیکل احتمال بارداری در رابطه ای که کوتاه بود و اصلا منی نیامد ولی ترشحات و پیشاب رو نمیدونم و پوزیشن دراز کشیده نبود، سر پا بود، وجود دارد؟ (شریک جنسی این رابطه بعد بچه دار شدنشون با خانوم سابقشون به همین روش منقطع دو سال جلوگیری داشتن ولی با پیشاب باردار نشدن)

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام، این روش جلوگیری زیاد مطمئن نیست. احتمال بارداری در بازه زمانی تخمک گذاری بیشتر میشه یعنی حتی یک قطره منی هم برای بارداری کافی است. اما با توجه به فرد و شرایطی که فرمودین احتمال بارداری کم است. ولی اگر خیلی حساس هستید میتونید برای جلوگیری اوراژنسی از قرص اورژانس لوونورژسترول استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...