دانشنامه فرزند

آیا با وجود علایم بارداری احتمال حاملگی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۷۶ سانتیمتر است و وزنم ۶۵ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۸ بهمن ۹۵ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۰ روزه است و قاعدگی من منظم است است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از هیچ چیز استفاده نمیکردم. داروی مصرفی من متفورمین است. مدت زمان اقدام ما برای بارداری دو سال است. زایمان طبیعی داشتم و سقط نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوگرافی تخمدان و آزمایش خون و ادرار. سوال من این است که یک هفته قبل از موعد پریودم نوک سینه هام حساس شده، احساس گرگرفتگی داشتم از موعد پریودم دو روز میگذره هنوز پری نشدم تست خانگی انجام دادم منفی بوده، دل درد دارم تو رحمم تیر میکشه کمر درد شدید دارم میخواستم بدونم الان چکار باید بکنم؟ آیا باردارم یا مشکل کیست دارم؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

برای اطمینان آزمایش خون بارداری بدهید در صورتی که منفی باشد از علائم قبل از پریود است و تا 7 روز عقب و جلو شدن پریود موردی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...