دانشنامه فرزند

آیا با تاخیر در قاعدگی و تهوع احتمال بارداری وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم، قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 61 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 7 دی ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روز است و گاهی نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری اولین بار است. سه ماه پیش آزمایش و سونو گرافی انجام دادم که همه موارد طبیعی بوده. تاریخ سه دوره آخر قاعدگی،30 آبان، 30 آذر و 7 دی بوده است. در دی ماه بین تاریخ هجدهم تا بیست و پنجم به صورت یک روز در میان و گاهی هر شب نزدیکی داشتیم. از چند روز بعد یعنی حدودا از بیست و هشتم ترشحات سفید رنگ و شیری رنگ زیادی دارم و حالت تهوع و کمر درد شدید نوک سینه هام بزرگتر از قبل شده، سوزش معده بعد از غذا خوردن هم دارم تخمدان سمت چپم سفت شده سه روزه که کمر دردم شدید شده و زیر دلم تیر می کشه، امروز باید پریود می شدم که هنوز نشدم و لکه بینی هم ندارم فقط دیشب ترشح خیلی کم نارنجی رنگ داشتم که روی پدم ظاهر شد دیروز بیبی چک استفاده کردم که منفی بود تکرر ادرارم خیلی محسوسه به طوری که تو هر ساعت تقریباً دو، سه بار باید برم دستشویی. خیلی ام پرخور شدم با وجود معده درد همش احساس گرسنگی و ضعف می کنم. من به دلیل فوبیا و درد در زمان نزدیکی دخول کامل انجام نشد ولی در حدی بوده که منی داخل واژن ریخته بشه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

احتمال بارداری وجود دارد، برای تشخیص آزمایش خون انجام دهید. پاسخ منفی بی بی چک خطا داشته و اعتبار ندارد. اگر پاسخ منفی بود برای بررسی علت و همینطور یافتن علت نامنظمی ها به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...