دانشنامه فرزند

آیا عدم قاعدگی می تواند به علت احتمال بارداری باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدود سه چهار، ماهه جلوگیریم را برداشتم از وقتی جلوگیریم را برداشتم پریودیم نا منظم شده و سه یا چهار روز عقب میوفتاد ولی قبلا منظم بوده ولی این دفعه ۲۹ بهمن که از رو تاریخ دفعه قبل باید پریود میشدم نشدم و الان که ۵ اسفند هنوز پریود نشدم. دل درد مریضیم هم گاهی میاد سراغم، سینه هام هم بزرگ شدند، تپش قلب هم پیدا کردم. ۳۰ بهمن بی بی چک گذاشتم منفی شد و امروز که ۵ اسفند هم بشه که هفت روز عقب انداختم باز بی بی چک گذاشتم اولش یک خط بود ولی به صورت مشکی یا یه سایه خط دوم را میدیم ولی بعدش که فکر کنم بیشتر از ده دقیقه شده بود این سایه صورتی کم رنگ شد الان من چیکار کنم صبر کنم که شاید باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

احتمال بارداری وجود دارد، برای اطمینان آزمایش خون بارداری دهید اگر باردار نبودید تا ده روز تاخیر موعد قاعدگی صبر کنید اگر پریود نشدید برای بررسی تست هورمونی و سونوگرافی به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...