دانشنامه فرزند

تا چه زمانی از قرص شیردهی برای جلوگیری می توان استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ ساله هستم. قدم ۱۵۳ سانتیمتراست و وزنم ۷۲ کیلوگرم است تاریخ زایمان من ۰۶/۱۳ بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص شیردهی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی ندارم. سوال من این است که چرا پریودم نامنظم است؟ در ماه چندین بار لکه بینی دارم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

به علت بالا بودن پرولاکتین در شیردهی همچنین به علت استفاده از روش پروژسترونی پریودتان منظم نیست همانطور که میدانید فقط تا پایان ۶ ماهگی فرزندتان می توانید قرص شیردهی مصرف کنید پس از آن از ال دی استفاده کنید تا پریودتان هم منظم شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...