دانشنامه فرزند

علت درد و تیر کشیدن ناحیه زیر شکم بعد از شروع قاعدگی چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یه مدتی هست که ناحیه زیر شکمم چند روز بعد از پریود شروع به در کردن می کنه، تیر میکشه و سه روز طول میکشه تا خوب بشم. دکتر هم رفتم گفتن مشکلی دیده نمیشه اما می خوام بدونم علتش چی می تونه باشه؟ 18 ساله، بارداری نداشتم و متاهل هستم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

طول سیکل هایتان و این که چند روز پس از اتمام پریود این مشکل برایتان پیش می آید را ذکر نکرده اید. این مساله می تواند ناشی از تخمک گذاری باشد. در برخی زنان حین تخمک گذاری دردی احساس می شود که به آن پدیده میتل اشمرز گفته می شود. اگر پاپ اسمیرتان سالم بوده، عفونت و یا زخم دهانه رحم ندارید علت همین است، اگر درد خیلی شدید است از مسکن و اگر قصد بارداری ندارید از قرص های ضد بارداری استفاده کنید که با مهار تخمک گذاری مانع از بروز درد می شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...