دانشنامه فرزند

عملکرد رحم در زمان قاعدگی و لانه گزینی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من و همسرم هفتم اردیبهشت رابطه سطحی داشتیم و اصلا منی در واژن تخلیه نشد احتمالا تماس از روی واژن بود چون قطعا مطمئن نبودم از روش اورژانسی 4 عدد ال دی با فاصله 12 ساعت استفاده کردم سیزدهم اردیبهشت رابطه دیگری برقرار شد و احتمال برخورد پیشاب با واژن را حس کردم با توجه به این که ما عقد هستیم و من نیز باکره هستم و خیلی کم رابطه داریم من از روش اورژانسی فقط هم همین دو بار استفاده کردم بعد از همه این اوصاف من پریود شدم و تا الان دقیقا 3 دوره سیکل قاعدگی اردیبهشت، خرداد و تیر تقریبا با فاصله 30 روزه اتفاق افتاد ولی با توجه به استرسی که از خواندن مطالبی در سایت ها و بارداری با وجود قاعدگی دارم بعضی مواقع در طرف چپ شکمم احساس تکان خوردن دارم بعضی مواقع استرسی شدید به سراغم می آید همسرم میگوید از تلقین کردن زیادی است. به نظر شما نیاز به انجام تست بتا هست؟ بی بی چک با گذشت این زمان دیگر جواب میدهد؟ با عرض معذرت از طولانی شدن حرف هایم باز هم ممنون بابت اینکه جواب مرا می دهید.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

عزیزم جنین در لایه داخلی رحم یعنی آندومتر لانه گزینی می کند، از سمت دیگر در پریود همین لایه داخلی یعنی آندومتر کاملا ریزش پیدا کرده و شما دچار خونریزی می شوید. اگر خانمی باردار باشد این لایه ریزش پیدا نکرده و ضخامتش زیاد می شود تا جنین سقط نشود. به خاطر همین هست که وقتی خانمی در بارداری لکه بینی یا خونریزی دارد ما نگران شده و می گوییم تهدید به سقط است چون یعنی آندومتر در حال ریزش بوده و خانه و محل اتصال جنین به رحم مادر در حال از بین رفتن است. پس وقتی خونریزی واضح داشته اید یعنی این که آندومتر ریخته است. وقتی هم که آندومتر ریخته باشد آن هم 3 دوره متوالی، پس بارداری عملا ممکن نیست. احساس تکان خوردن به خاطر تلقین است. حتی اگر هم باردار بودید حالا حالاها حرکات جنین حس نمیشد؛ مادران باردار در هفته بیستم یعنی ماه پنجم بارداری حرکات جنین را حس می کنند آن هم به صورت حرکات ریزی مثل بال زدن پروانه. آنچه شما حس می کنید فقط و فقط تلقین است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...