دانشنامه فرزند

لکه بینی و عدم قاعدگی بعد از مصرف قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 سالمه و نامزد دارم. دوره پریود من 28 روزه هست و ماهی یکبار نزدیکی دارم و هر سری یک قرص 1.5 میلی اورژانسی میخورم. 28 شهریور نزدیکی داشتم و تمام آب منی وارد واژنم شد و قرص اورژانسی 1.5 خوردم 25 مهر باید پریود میشدم که همون روز یه قطره خون اومد تمام نشانه های پریودی مثل دل درد و کوفتگی و درد سینه رو دارم. از 25 مهر به مدت 5 روز با اینکه درد داشتم ولی فقط روزی دو قطره خون اومد 2 بارم لکه قهوه ای خیلی کم رنگ اومد. میخواستم بدونم با وجود قرص که خوردم احتمال هست باردار باشم؟ یا اینا عوارض قرص هست؟ 5 روز بعد از عقب افتادن پریودیم بی بی چک استفاده کردم منفی بود، الان 9 روز از عقب افتادن پریودیم گذشته بی بی چک استفاده کردم منفی بود، همچنان دل درد پریودی دارم ولی دیگه حتی یه قطره هم خون نمیاد. چند سال پیش یه بار پریودیم عقب افتاد سونوگرافی کردم کیست داشتم، الان احتمال داره کیست داشته باشم یا باردارم که پریود نمیشم؟ و این 5 روزی که چند قطره خون اومد نشونه پریودی بوده؟ خیلی ممنون که وقتتون رو در اختیارم میذارید.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

یکی از عوارض قرص های اورژانسی به هم ریختگی سیکل پریودی و خونریزی های نامرتب و لکه بینی می باشد که این قضیه در شما رخ داده است. با توجه به انجام بی بی چک که منفی گزارش شده احتمال بارداری وجود ندارد نیاز به مصرف دارو نیست و صبر نمایید تا پریود شوید. اما این مسئله را بدانید که احتمال بارداری با مصرف قرصهای اورژانسی نیز وجود دارد. اگر تا یک هفته آینده پریود نشدید سونوگرافی از رحم انجام دهید تا مسئله کیست تخمدان نیز رد شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...