دانشنامه فرزند

چه نکاتی را برای تعیین جنسیت باید رعایت کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 ساله هستم. قدم 159 سانتیمتر است و وزنم 63 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ پانزدهم می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 32 روزه است و قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از دگزامتازون، یدوفولیک، د-ویتین، متفورمین، کلومیفن می باشد. اگر این دارو هارو مصرف کنم و اقدام هم بکنم اشکالی نداره؟ من وقتی دکتر ازم سونو گرفت گفت کمی تخمدانم ضعیفه، اگر اقدام بکنم جواب میده یا خیر یا زمان میبره؟ باید چکار بکنم برای ضعیفیش؟ این دارو ها برای چیه؟ آیا رژیم غذایی برای تعیین جنسیت باید تا چه زمان رعایت شود؟ و یه نکته دیگر اینکه من قبلا پریودم مثلا 13 م بود و 19 تمام میشد ماه بعد دیکه 13 نبود از 19 اولین روزم بود و همیشه اینطور بودم اما این ماه 5 روز افتادم جلو، یعنی باید 19 م میشدم 15 م شدم. چرا اینطوری شده؟ بعد نمیدانم روز تخمک گذاریم چه روزی میشه این پریودمم تغییر کرده میترسم که نامنظم شده باشه.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

رژیم غذایی برای تعیین جنسیت از سه ماه قبل اقدام باید صورت گیرد. گاهی به علل مختلف مانند رژیم غذایی و استرس و فشار عصبی و تغییر آب و هوا تاریخ پریودی تغییر میکند که تا یک هفته طبیعی میباشد. برای مشخص کردن روز تخمک گذاری می توانید از کیتهای تخمک گذاری در وسط سیکل و نزدیک تخمک گذاریتان استفاده نمایید تا زمانیکه دو خط پررنگ رویت شد همان شب و دو شب بعد آن نزدیکی کنید. اگر پزشکتان گفته تخمدانهایتان ضعیف هست این داروها را حتما استفاده نمایید و برای بارداری اقدام نمایید تا نتیجه بگیرید. این داروهای تجویز شده داروهای تحریک تخمک گذاری و رفع تنبلی تخمدان می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...