علایم زایمان چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۶۴ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲ خرداد بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم، فیفول، مولتی ویتامین مخصوص زمان بارداری. سوال من این است که وزن بچه طبق سونوگرافی ۳۳۰۰ میباشد ولی طبق دانشنامه فرزند باید ۲۱۰۰ باشه، به همین دلیل سن بارداری در سونوگرافی با خطای بیشتری همراه شده و میگه ۳۸ هفته هستی. فشار و دیابت هم ندارم فشارم ۱۱ روی ۷. سوالم اینه که زمان زایمان کیه و نشونه هاش چیه تا بتونم در زمان مشاهده این علائم خودم رو به بیمارستان برسونم؟ البته نمیخوام طبیعی زایمان کنم و بیمارستان محب کوثر رو برای زایمان انتخاب کردم تحت نظر دکتر ملیحه کنعانی داروهای مصرفی: فروفورت پرگنیکیر دستیوکیر Pregnacare, dsteocare, فروفورت گاین.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

شما هم اکنون 34 هستید چون هیچ مشکلی ندارید و قرار است سزارین شوید پس وزن جنین هیچ مشکلی ایجاد نمیکند و نگران نباشید معمولا سزارین بعد از 38 انجام میشود که به نظر پزشکتان بستگی دارد. هرگونه لکه بینی و خونریزی. آبریزش (مثل اینکه ادرار کرده باشید) کم شدن حرکات جنین. دردهای منظم طوری که چند دقیقه درد داشته باشید چند دقیقه نداشته باشید از علایم زایمان است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان