دانشنامه فرزند

اولین قاعدگی پس از زایمان در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله، هفتاد روزه زایمان سزارین داشتم. دخترم از شیر خودم تغذیه می کنه. هنوزم خونریزی دارم به صورت لکه بینی بود، روز 57 ام قطع شد بعد از چهار روز مجددا لکه بینی بود، امروز که روزه هفتادم است خونریزی دارم که دیگه لکه بینی نیست شدیدتر شده، حتی گاهی به صورت لخته است، ممنون می شم راهنماییم کنید و بفرمایید دلیلش چی می تونه باشه؟ و من چکار باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

احتمالا این اولین پریود شما بعد از زایمان می باشد. ولی بدانید ممکن است ماه دیگر پریود نشوید، به علت هورمون شیردهی. همچنین سوال بنده این است که روش پیشگیری شما چیست اگر از روش های هورمونی مثل قرص یا آمپول استفاده می کنید این خونریزی به خاطر آنها است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...