دانشنامه فرزند

اقدامات لازم برای افزایش احتمال بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزنم 58 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.2/14 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از گلای وانس به توصیه دکتر زنان و داکسی سایکلین 100 برای پوست. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 4 است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از پاپ اسمیر و سونو واژینال و آزمایش خون کامل. سوال من این است که 4 ماهه اقدام کردم ولی متاسفانه باردار نشدم 6 سال جلوگیری داشتم به صورت طبیعی. دکتر زنانی که مراجعه کردم بهم فقط قرص گلای وانس رو دادن ولی قرص آهن ندادن میخواستم ببینم این قرص کفایت میکنه و من نباید آهن بخورم؟ دلیل باردار نشدنم چی میتونه باشه؟ چون خیلی وقته جلوگیری کردم دیر باردار میشم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

احتمال بارداری در هر سیکل، 25 - 20 درصد میباشد. با توجه به منظم بودن پریود، نزدیکی منظم و یک شب درمیان در روزهای 11 ام تا 17 ام سیکل شانس بارداری را بالا میبرد. قرص متفورمین به تخمک گذاری بهتر کمک میکند. نیازی به مصرف قرص آهن قبل از بارداری نیست مگر اینکه کم خونی داشته باشید. شما باید قرص اسید فولیک یا یدوفولیک استفاده کنید. قرص داکسی سایکلین را قطع کنید چون در صورت باردار بودن، غیر مجاز میباشد. در صورت عدم موفقیت، آزمایش اسپرموگرام توسط همسر انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...