دانشنامه فرزند

دادن تخم مرغ و ماست محلی به کودک در هفت ماهگی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

نوزاد هفت ماه و ده روزه ای دارم، می خواهم به او تخم مرغ محلی بدم، اما شنیدم که میکروب زدایی نمی شوند و احتمال بیماری حصبه را بالا می برد، اما تخم مرغ های معمولی هم هورمونی هستند، بیشتر می خواهم ارگانیک باشد. ماست محلی می شود به کودک داد؟ اگه گوسفندی نبود می شود ماست گاو میش به نوزاد داد؟ چه کار باید کرد؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

در مورد تخم مرغ، هر تخم مرغی که می دهید اشکال ندارد اما حتما باید به طور کامل پخته شود و هرگز به صورت عسلی نباید باشد. ماست نیز بهتر است با شیر گاو باشد و از جای مطمئن خریداری شود. می توانید خودتان ماست بزنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «غذای کمکی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...