دانشنامه فرزند

آیا مصرف قرص اورژانسی باعث درد در تخمدان ها می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سابقه ی تخمدان پلی کیستیک دارم. قبل مصرف دارو تخمدان سمت راستم احساس درد خفیف و گرفتگی داشتم که با در مان بهبود پبدا کرد. ماه پیش مجبور به مصرف قرص اورژانسی شدم و باعث شد دوباره سیکلم بهم بخوره. الان دو روزه دوباره همون احساس رو تو تخمدان سمت راستم دارم. دلیلش چی میتونه باشه و آیا نگران کننده ست؟ ضمنا 29 سالمه و باردار هم نیستم.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

این قرص ها چون اورژانسی هستند سطح هورمون ها را سریع تغییر می دهند بنابراین ممکن است تغییرات هورمونها روی تخمدان نیز اثر بگذارد. اگر این حالت ادامه پیدا کرد برای بررسی وضعیت کیست ها به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...