دانشنامه فرزند

ضعف یادگیری دروس مدرسه در نوجوان 13 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، یه پسر 13 ساله خیلی شلوغ و از لحاظ درسی خیلی ضعیف داریم چیکار کنیم؟ دکتر هم بردیم گفت بیش فعالی داره یک مدت دارو مصرف کرد ولی الان نه، خیلی اعصاب همه رو خرد میکنه حتی دوره پیش فرستادیمش مدرسه استثناییا ولی تغییر زیادی نکرد ممنون میشم راهنمایی کنین. فرزند چهارم و آخره و تک پسر. خیلی شلوغه هر کاری میگیم انجام نده انجام میده خیلی با آبجیا دعوا میکنه کسی هم نمیتونه بهش چیزی بگه که قهر میکنه و میگه من از خونه میرم. پنج سال تو مدرسه معمولی بود ولی فهمش از یه کلاس اولی هم کمتره، دوره پیشم که مدرسه استثنایی بود اولش خوب بود ولی بعد تغییری نکرد راستش برادرمه و خیلی پدر مادر و همه رو اذیت میکنه ممنون میشم که راهکاری نشونمون بدین. ما میخوایم که حداقل بتونه در حد خوندن نوشتن باشه ولی نیست از لحاظ بقیه چیزا خیلی خوبه و زرنگه و فقط درسش ضعیف هستش.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

لازم است برادر خود را نزد روانشناس حضوری ببرید. چرا که برادر شما در سن بلوغ و نوجوانی است در صورتی که تشخیص درست و به موقع نسبت به مشکلش صورت نگیرد و تحت نظر روانشناس قرار نگیرد پیامدهای بسیار بدی خواهد داشت. این که برادر شما در یادگیری ضعف دارد ممکن است به دلیل اختلال یادگیری اش باشد و چون در یادگیری ناتوان است و نمی تواند عملکرد مناسبی در مدرسه داشته باشد، رفتارهای مخربی از خود نشان می دهد. تمامی افرادی که شلوغ هستند را نمی توان بیش فعال نامید، ممکن است شلوغی برادر شما به دلیل اختلال یادگیری اش باشد نه بیش فعالی. پس بهتر است به روانشناس حضوری یا مشاور تحصیلی مراجعه شود تا تست های لازم جهت تشخیص درست را انجام دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «کودکان استثنایی» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...