دانشنامه فرزند

احتمال بارداری بعد از باز شدن لوله های رحمی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بعد از 4 دوره قرص کلومیفن باردار نشدم با وجود فولیکول های خوبی که داشتم دکتر برایم عکس رنگی نوشت. عکس رنگی را انداختم رادیولوژیست بهم گفت دو تا لوله هات چسبندگی دارند اما با این عکس باز شدند، آیا این امکان هست که با عکس رنگی لوله ها باز شوند؟ و در ماهی که عکس رنگی انداخته میشود میتوان اقدام به بارداری کرد؟ آیا بارداری صورت میگیرد؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، عکس رنگی علاوه بر تشخیص خاصیت درمانی هم داشته و همان ماده حاجبی که تزریق می گردد می تواند در مواردی چسبندگی ها را باز کند. بارداری صورت میگیرد اما با توجه به تزریق ماده حاجب، بهتر است در همان ماه اقدام به بارداری نکرده و آن را به ماه بعدی موکول نمود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...