دانشنامه فرزند

لزوم آزمایش AFP در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۶۷ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۶ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۱۱/۱۱ بوده. اکنون در هفته ۱۷ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از vitabiotics pregnacare و آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، اولین بارداریم است. آزمایشAFP در آزمایش سلامت جنین nt دوم برای چی انجام میشود؟ جوابش قراره ۲ روزه بیاد در صورتی که برای دوستم ۱ هفته طول کشید، این طبیعی؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

در واقع این غربالگری تکمیل کننده غربالگری دوم است و مثل غربالگری اول ریسک ناهنجاریهای کروموزومی و همچنین مسمومیت بارداری را با توجه به سن و شرایط مادر بررسی میکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...