دانشنامه فرزند

درد هنگام نزدیکی بعد از زایمان طبیعی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقت بخیر، من دختری 25 ساله هستم با سابقه یک زایمان طبیعی که ازش 11 ماه میگذره. بعد از زایمان اصلا نتونستم نزدیکی درست و حسابی با همسرم داشته باشم. خیلی ناراحتم و همسرم دیگه داره خسته و ناامید میشه. نمیدونم چیکار کنم واقعا خودم خسته شدم. منم دوست دارم یه رابطه سالم و خوب داشته باشیم. تورو خدا راهنمایی کنید، خیلی شرایطم داره سخت میشه.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر منظورتان از نداشتن نزدیکی خوب، به علت درد در محل واژن و بخیه های قبلی زایمان طبیعی می باشد، بهتر است جهت بررسی، معاینه بالینی صورت گیرد. یعنی به یک متخصص زنان مراجعه نمایید تا از نزدیک ناحیه واژن شما معاینه شود و در صورت لزوم اقدامات لازم انجام گردد. استفاده از ژل های روان کننده واژن می تواند در کاهش درد موثر باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دوره ی نقاهت پس از زایمان» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...