دانشنامه فرزند

آیا پرده بکارت حلقوی قابل ترمیم است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام روزتون بخیر، من قبلا نامزد داشتم و نامزدیم بهم خورد. ما چندین بار نزدیکی داشتیم و اتفاقی مثل خونریزی نداشتم. فکر می کنم پرده بکارت من حلقوی باشه. با این وجود ممکنه بعد از گذشت چند سال عدم نزدیکی به حالت اولیه برگشته باشه؟ اگر برنگشته قابل ترمیم هست؟ ممنونم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

پرده های از نوع حلقوی ارتجاعی معمولاً با رابطه جنسی پاره نمی شوند و خونریزی ندارند اما با وجود این پرده ها هم اگر نزد پزشک مراجعه نمایید این تشخیص داده می شود که قبلا رابطه جنسی داشته اید چون از حالت کشسانی درآمده و بازتر می شوند. برای بررسی دقیق تر بهتر است که نزد متخصص زنان یا ماما مراجعه نمایید تا از نزدیک معاینه شوید. پرده های از نوع حلقوی ارتجاعی به دلیل شکل خود که کاملاً حلقوی و حالت کشسانی دارند معمولاً قابل ترمیم نیستند و اگر چند سال از رابطه گذشته باشد این احتمال وجود دارد که نزدیک به شکل اولیه خود باز گردد، به هر حال بهتر است که از نزدیک معاینه شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...