دانشنامه فرزند

یاد دادن صبر به کودک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، دختر من 18 ماهه است و متاسفانه برای رسیدن به خواسته هاش گریه میکنه. هر چی تلاش میکنیم برای اینکه حواسش پرت بشه بی فایده است. آیا پاسخ دادن به خواسته هاش درسته؟ باعث لوس شدنش نمیشه؟ هر چیزی بخواد گریه میکنه اگر بهش اجازه ندم، مثل کتاب ظرف یا اینکه بخواد وسایل آشپزخانه رو برداره. وقتی خریدی میکنیم باید حتما در خرید هایی که کردیم مثل بطری شیر یا هر چیزی رو با زور و گریه براش باز کنیم بازی کنه. از همه بدتر اسباب بازی دست بچه های دیگه رو هم با گریه میخواد بگیره و ضمنا اگر بهش ندن اونها رو هل میده و یا حتی سعی میکنه گاز بگیره که البته تا الان من مانع شدم.

پاسخ کارشناس:

ندا فرجی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

درود، در این سن امکان تربیت وجود ندارد پس هر چه فرزندتان می خواهد به او بدهید تا با گریه از شما نگیرد و به این کار عادت نکند. مواقعی هم که کار خطرناک انجام می دهد مانند زدن بچه ها و گاز گرفتن، نباید اجازه بدهید از آن بچه دورش کنید و حتی اگر گریه کرد مقاومت کنید. نکته ای که غیر مستقیم کمک می کند یاد دادن صبر کردن است. به این شکل که هر چه می خواهد را پس از گذشت چند دقیقه به او بدهید و کم کم این زمان را افزایش دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...