دانشنامه فرزند

چه زمانی باید به مرکز ناباروری مراجعه کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر است و وزنم 66 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 24 آذر 95 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از داروهای محرک لتروزول و داستینکس (این دارو را 2 ماهه قطع کردم بعلت پرولاکتین در رنج نرمال). مدت زمان اقدام ما برای بارداری 1.5 سال است. سقط در 7 هفته در اردیبهشت 94 داشتم. من بعد از سقط اولم در اردیبهشت 94 در اقدام برای بارداری هستم که طی این 1.5 سال بارداری صورت نگرفته است لازم به ذکر است پریودها منظم است که در این ماه 4 روز تاخیر دارم و لیکن بیبی چک هم منفی نشان می دهد، در ضمن ماه قبل قرص ال دی مصرف کرده بودم بدلیل وجود کیست در تخمدانم لطفا راهنمایی کنید که مشکل چه چیزی می تواند باشد؟
د.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

برای بارداری باید خودتان و همسرتان تحت بررسی جدی تر در مرکز ناباروری قرار گیرید تا علت باردار نشدنتان مشخص و با توجه به آن درمان شوید. تست خون بارداری دهید اگر باردار نبودید برای بررسی بیشتر آزمایش هورمونی و سونوگرافی لازم اقدام کنید. البته چهار روز تاخیر به صورت کلی جای نگرانی ندارد اما شما به دلیل یک و نیم سال اقدام و باردار نشدن نیاز به بررسی دقیق دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...