دانشنامه فرزند

تاخیر در شنیدن صدای قلب جنین خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

تقریبا آخرای هفته 17 بارداری هستم، دو روز پیش برای چکاپ ماهانه پیش دکترم رفتم که برای اولین بار می خواستن صدای قلب جنین رو بشنون یکم طول کشید تا تموم شد صدای قلب بچه میومد اما نمیدونم چرا این مکث رو داشتن البته چون ایشون در سفر بودن تحت نظر دکتر دیگه ای بودم، بعد گفتن سونوی آنومالی باید بدم، خیلی نگرانم نکنه مشکلی وجود داشته از خودشون پرسیدم گفتن قلب سالمه اما میشه بگین اگه خدای نکرده قلب مشکل داشته باشه سونوهای قبلی و چکاپ های قبلی نشون می داده یا نه؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا امیدوارخرم (کارشناس مامایی):

معمولا زیر هفته ۱۸صدای قلب جنین با دستگاه سونوکیت همان دستگاهی که داخل مطب ها هست برخی از پزشکان به سختی پیدا می کنند صدای قلب جنین را و این هیچ جای نگرانی نیست، قلب جنین شما سالم هست اصلا نگران نباشید نیازی هم نیست که آنومالی انجام دهید زیرا یک هزینه زیاد و اضافی هست، یک سونوگرافی معمولی کافی هست داخل سونوگرافی معمولی هم همه چیز مشخص می شود نیازی به هزینه اضافی نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...