دانشنامه فرزند

زمان نزدیکی بعد از عمل واریکوسل

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر است و وزنم 55 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 10 خرداد می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 و گاهی 30 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از ال دی به مدت 10 ماه و روش طبیعی 2 ماه استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از اسید فولیک، فارماتون و آهن. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک سال و یک ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوگرافی فولیکول انجام دادم. با سایز 24 و 16 و 14 و تمامی ازمایشات هورمون و قبل از بارداری و انجام دادم همه عالی بودن و فقط مشکل کمی در مورد کم خونی داشتم. سوال من این است که من یک سالی هست اقدام به بارداری کردم منتها نشده .کلی آزمایش و سونو دادم همه خوب بودن دکترم همسرمو سونو و ازمایش نوشتن که متوجه شدیم واریکوسل 2 طرفه دارن. قراره جراحی کنن
سوالم اینه که بعد از جراحی میشه نزدیکی کرد یا نه؟ و اگر نه چند روز طول میکشه تا بشه نزدیکی کرد؟ سوال بعدیم اینه من فروردین 16-20 پریودم بود اردیبهشت 12-16 الانم یعنی این ماه 10-14 پریودم میشه تخمک گذاری من دقیقا چجوری؟ و کی هست؟ و نزدیکیهامون یک روز در میان باید باشه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

سیزدهمین روز سیکل تخمک گذاری دارید. پس، از سه شب قبل تا سه شب بعد از آن یک شب در میان نزدیکی کنید، بهتر است حداقل تا دو هفته پس از جراحی برای نزدیکی و رابطه جنسی صبر کنید و احتیاط کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...