دانشنامه فرزند

احتمال بارداری بعد از یائسگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من با یک خانومی رابطه داشتم که ایشون مشکل روانی داشتن، قبل از انزال آلت تناسلی خود را خارج کردم و بعد از رابطه شک داشتم که حامله نشود ولی نمی تونستم کاری برای مطمئن شدن انجام دهم. بعد از سه ماه (در 13 هفته بعد) از رابطه تونستم از بی بی چک استفاده کنم و بی بی چک منفی شد اما میترسیدم و سه روز بعد هم از بی بی چک استفاده کردم منفی بود، دو هفته گذشت اما شک حاملگی از ذهنم بیرون نمیرفت و دوباره اول صبح از بی بی چک استفاده کردم و جواب منفی شد یعنی بعد از 16 هفته. بعدا یکی از اقوامشان گفتن ایشون حدود یک سال هست که یائسه شده و 46 سالش است اما من ترس از حاملگی ایشون دارم و از ذهنم خارج نمی شود. ایشون به خاطر بیمارشون از قرص های کلومیپرامین، بی پریدن، الانزاپین و دپاکین کرونو استفاده میکنن. می خواستم ببینم این قرص ها میتونه روی جواب بی بی چک تاثیر بذاره؟ احتمال حاملگی دارند؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، اگر یائسه شده باشند، امکان بارداری وجود ندارد. بعد از سه ماه اگر باردار بودند حتما علائم بارداری خود را نشان می داد. داروهای گفته شده اثری بر نتیجه بی بی چک ندارند، اما از سوی دیگر پاسخ منفی بی بی چک به صورت کلی به هیچ عنوان معتبر نبوده و برای اطمینان خاطر و رفع شک خود آزمایش خون انجام شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...