دانشنامه فرزند

علت درد شدید کشاله ران در بارداری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 22 ساله هستم، قدم 169 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 80 کیلوگرم بوده و اکنون 95 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 2/3/95 بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین c، فیفول و کلسیم D. زایمان اولمه، درد کشاله رانم خیلیه شبا اصلا نمیتونم بخوابم میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ آیا خطری داره؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر فقط درد ناحیه کشاله ران دارید طبیعی است زیرا با توجه به وزنتان و قرار داشتم در اواخر بارداری وزن زیادی به پاهایتان تحمیل می شود که منجر به دردناکی آن خواهد شد ولی برای بررسی بیشتر از نظر واریس کشاله ران بهتر است نزد پزشک خود معاینه شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...