دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله هستم. قدم 157 است و وزنم 80 کیلو گرم. اولین روز آخرین قاعدگی من در 27 اردیبهشت می باشد. طول دوره قاعدگی های من مشخص نیست چون قاعدگی من نامنظمه. برای جلوگیری از بارداری به صورت طبیعی بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از متفورمین، کلومیفن، لتروفوم و دوفاستون طی دو دوره. مدت زمان اقدام به بارداری 1 ساله. فقط یه سقط داشتم ماه اول که متوجه بارداری نشدم. آزمایش هورمونی دادم همه چیز خوب بوده. فقط کم کاری تیرویید دارم. سونوگرافیم هم دکتر گفت خوبه رحمت ولی تخمدان سمت راست کیست داره. سوالم اینه که آیا باید حتما عکس رنگی بگیرم یا اینکه میشه باز اقدام برای بارداری کرد و نتیجه گرفت؟ البته کلینیک نازایی اصفهان رفتم گفته روز دوم پریودیت بیا.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

قبل از اقدام به گرفتن عکس رنگی توصیه میشود که کم کاری تیروییدتان درمان شود. اگر در حال درمان هستید مرحله قبل از عکس رنگی آزمایش اسپرم شوهرتان است. پس این دو مورد را مد نظر داشته باشید و به کلینیک هم مراجعه کنید. چون در حال مصرف کلومیفن هستید پریود بعدیتان باید سر وقت باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان