دانشنامه فرزند

با وجود بی بی چک منفی چرا قاعدگی رخ نمی دهد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 سالمه، تاریخ آخرین پریود من 14 بهمن بوده در تاریخ 25 و 26 بهمن خیلی کم لکه بینی داشتم، 14 اسفند و 22 اسفند تست بی بی چک دادم منفی بود میخواستم بدونم چرا پریود نشدم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

هم احتمال بارداری وجود دارد و هم تاخیر قاعدگی در نتیجه تغییر فصل، استرس، تغییر در سبک زندگی مثل شروع ورزش و یا کاهش و افزایش وزن و حتی کار سنگین مثل خانه تکانی. نتیجه منفی بی بی چک مورد اطمینان نیست و خطای زیادی دارد. آزمایش خون انجام دهید اگر منفی بود برای دریافت دارو جهت شروع خونریزی به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...