دانشنامه فرزند

برای رفع تهوع و بی قراری در بارداری چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ سالمه و الان هفته هفت باردارم. بچه اولم ۲۱ ماهشه و زایمان اولم طبیعی ولی تو شیردهی خیلی وزن کم کردم الان ۵۳ کیلو هستم و همچنین تهوع بسیار شدید هنگام شب تا صبح دارم و دمیترون استفاده میکنم ولی تأثیری نداره و دل درد های شدید سراغم میاد کلا تا صبح در حال بالا آوردن هستم با توجه به شاغل بودنم میخواستم ببینم باید برای رفع تهوع و بی قراری چه کاری بکنم؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

اگر در حد تهوع باشد که باید با استفاده از دمیترون و رعایت رژیم غذایی مناسب مثل حذف ادویه جات و نخوردن مایعات همراه غذا و ... این حالت بهبود پیدا کند اما اگر استفراغ میکنید و شدید یا متوسط هست باید به پزشک متخصص زنان یا بیمارستان مراجعه کنید و پیگیری شود حتما.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...