آزمایش بتای منفی در قاعدگی نامنظم معتبر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 21 ساله هستم. قدم 169 سانتیمتر و وزنم 55 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.9.18 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی یا دستمال استفاده می کردیم. داروهای مصرفی، ندارم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 2 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: کورتاژ 8 ماه پیش. سونوگرافی های و آزمایشات انجام شده عبارتند از، آزمایش های روتین قبل بارداری. سوال من این است که این ماه اقدام کردم برای بارداری الان ده روزه عقب انداختم. خیلی حالت تهوع هم دارم بیشتر نسبت به غذای مرغ، یکم هم سر سینه هام درد میکنه و یبوست هم دارم. ماه قبلی هم عقب انداختم ولی هیچ علائمی نداشتم حالا امروز آزمایش بتا انجام دادم منفی بود. خواستم بپرسم به نظرتون امکانش هست باردارم باشم و آزمایش اشتباه کرده باشه؟ به نظر شما چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام، چون ذکر کردید قاعدگی شما نامنظم است ممکن است لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشد و برای آزمایش زود بوده، بهتر است در صورت پریود نشدن تا دو سه روز دیگر مجدد آزمایش بتا انجام دهید اگر باردار نبودید می توانید آمپول پروژسترون تزریق کنید تا پریود شوید و یا جهت اطمینان سونوگرافی انجام دهید، ممکن است به دلیل استرس ناشی از اقدام برای بارداری پریودتان عقب افتاده باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان